Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

قطعاتی از تاریخ معاصر ایران: ظهور قاجاریه تا سقوط پهلوی

قطعاتی از تاریخ معاصر ایران: ظهور قاجاریه تا سقوط پهلوی

* از ظهور قاجاریه تا جنبش مشروطیت
عهدنامۀ ترکمنچای، قائم مقام فراهانی در واپسین روزهای زندگی، امیرکبیر در کنفرانس ارزتۀ الروم، تجزیۀ هرات و معاهدۀ صلح پاریس، میرزا رضا کرمانی و توطئه چینی کامران میرزا.
*از جنبش مشروطیت تا کودتای سوم اسفند
فلک کردن تجار قند و مقدمات جنبش مشروطیت، مهاجرت کوچک به حضرت عبدالعظیم، صدور فرمان مشروطیت در ایران، حکایت فروش دختران قوچان در مجلس شورای ملی، قرارداد 1907 انگلیس و روسیه و مشروطه خواهان، امین السطان اتابک در صحن مجلس شورای ملی، بمباران اولین مجلس شورای ملی، مشروطه خواهان در تهران و اعادۀ مشروطیت، واکنش مجلس به اولتیماتوم روسیه در اخراج مورگان شوستر، اعضای کمیتۀ مجازات در زندان، نمایندگان ایران در مجمع اتفاق ملل 1919، وثوق الدوله و قرارداد 1919، جنبش کلنل محمدتقی خان پسیان در خراسان.
* در دوران سلطنت پچهلوی
کودتای سیدضیاء و رضاخان در سوم اسفند 1299، جمهوری خواهی سردار سپه و مجلس پنجم، سردار سپه و فروپاشی قاجار، ماجرای پروندۀ امتیاز نفت و انگلستان، تاسیس دادگستری در ایران، رضاشاه در ترکیه، استعفای رضاشاه پهلوی.
* از استقرار محمدرضا پهلوی تا سقوط نظام شاهنشاهی
بلوای نان در تهران، تیراندازی به شاه زمینه‌ای برای تجدید نظر در قانون اساسی، ترور حاج علی رزم آرا، انحلال مجلس شانزدهم توسط محمد مصدق، ملی شدن صنعت نفت ایران، کودتای 28 مرداد 1332 و محاکمۀ دکتر مصدق، نفت ایران و کنسرسیوم چند ملیتی، تشکیل سازمان اطلاعات و امنیت کشور(ساواک)، اصلاحات ارضی و منشور انقلاب سفید شاهنشاهی، مدرنیزاسیون مونتاژ عصر محمدرضا شاهی، تجدید نظر پنجم در قانون اساسی مشروطیت، جشن‌های دو هزار و پانصد سالۀ شاهنشاهی، تکنوکرات‌های مدرن در کانون مترقی، ایران شاهنشاهی و جریانات منطقه‌ای و بین المللی، محمدرضا پهلوی و ایجاد حزب رستاخیز، کابینۀ بختیار، سقوط رژیم شاهنشاهی، سیدحسن تقی زاده از مشروطه خواهی تا سلطنت طلبی، محمدعلی فروغی و تغییر سلطنت، سیدضیاء طباطبایی و سیاست‌های استعماری، امیرعباس هویدا و بازنمایی اقتدار دولتی.

حق تکثیر: ناشرالکترونیک، باشگاه ادبیات

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» کتابناکهای مرتبط:
مفتاح التمدن فی سیاسه المدن: رساله ای از دوران مشروطیت
عصر بی خبری یا تاریخ امتیازات در ایران
از تزار تا شاه

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 3 مگابایت
دریافت ها: 8532
تعداد صفحات: 534
4.3 / 5
با 26 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۶/۰۲/۱۲


پاسخنگارش دیدگاه
alnor
Member
با سپاس از زحماتتون در راستای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی
اگر ممکن است کتاب ریاض الفردوس خانی و کتابهای در مورد تواریخ محلی ایرانزمین که متاسفانه در دسترس نیستند و امروزه بیش از هرچیز خلاء آن، احساس می شود در سایت قرار دهید.
که کمک بزرگی در شناخت خرده فرهنگها و مردمانی است که در تاریخ رسمی کمتر به آنها پرداخته می شود و در واقع سلول های بنیادی تاریخ و فرهنگ هر جامعه ای هستند.
من الله التوفیق برای شما و همه دست اندرکاران تلاشگر و فرهنگ دوست سایت
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You