آکادمی زبان صمیمی
دوره رایگان مشاوره کنکور و انگیزش تحصیلی

اسطورۀ عصیان: چه گوارا سخن می گوید

اسطورۀ عصیان: چه گوارا سخن می گوید

نویسنده:
در این کتاب سعی شده زندگی، مبارزات سیاسی و نقش برجسته‌ی 'ارنستو چه‌گوآرا' به تصویر کشیده شود. در این کتاب سعی شده فعالیت‌ها، مبارزات سیاسی و دیدگاه‌های 'ارنستو چه‌گوآرا'، به ویژه نقش برجسته‌ی او در مبارزه علیه امپریالیسم، و سامان دهی در جنبش‌های منطقه به تصویر کشیده شود.
«اسطوره عصيان» در واقع مجموعه اى است از سخنرانى ها، مقالات، مصاحبه ها و نامه هايى كه از سال ۱۹۵۹ آغاز مى شود و تا چند ماه پيش از آن كه چه گوارا در بوليوى به قتل برسد، ادامه مى يابد. جوزف هنسن در مقدمه كتاب توضيح داده است كه «مولفان اين مجموعه در گزينش مطالب كوشيده اند كه بازتاب وفادارانه اى از «چه» ارائه دهند. همان گونه كه بوده است. يا به همان تركيبى كه متحول شده او را نشان دهند. براى شناخت ديدگاه هاى عملى «چه» از جمله خطا هاى او در برآورد قضاوت هايش لازم است كه بررسى دقيقى از او داشته باشيم.»
گابریل گارسیا مارکز شعری دارد در رثای «ارنستو چه گوارا» به این مضمون که: مرد افتاده بر زمین، مرده، یکی فریاد می زند دلاور برخیز و دلاور بی حرکت می ماند.دو، سه، ده هزار نفر فریاد می زنند، برنمی خیزد.اما همه می خواهند، برمی خیزد. نخستین کس را می بوسد و به راه می افتد. چه گوارا را شاید به عنوان نماد اعتراض بر هر پرچمی بنشانند، اما نگاه انسانی و مهربان اوست که همه را می خواند...

حق تکثیر: گل آذین، 1383

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» کتابناکهای مرتبط:
لهستان: قدرت همبستگی
احزاب ایران از نهضت مشروطه تا سقوط رضاخان
قتل عام در پوشش مرگ ملایم و بی درد

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 3 مگابایت
دریافت ها: 5707
تعداد صفحات: 231
4.2 / 5
با 28 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 0
۱۳۹۵/۱۲/۱۷


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You