Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

قدرت اسطوره

قدرت اسطوره

نویسنده:
مترجم: عباس مخبر
جوزف كمبل (01987-1904) از برجسته ترين مراجع جهاني در زمينه ي اسطوره شناسي، پژوهنده اي توانا، مشاهده گري تيزبين، نويسنده و آموزگاري نامي بود كه در سطح جهان تاثيري گسترده و ژرف گذارد.
براي او، اسطوره «آواز كائنات و موسيقي افلاك» بود.
در اين گفتگوي بلند كه روايتي از آن از يكي از شبكه هاي تلويزيوني آمريكا پخش شد، و مي توان آن را جمعبندي پژوهش ها و مشاهده ها و انديشه هاي او شمرد پهنه اي وسيع را درمي نوردد و به معني دقيق كلمه، از هر دري سخن مي گويد...
اين اثر جمع بندي و چكيده تحليلي و تطبيقي بن مايه هاي مشترك اساطير كليه اقوام و ملل، و رابطه اين مجموعه با دنياي جديد و انسان معاصر است.
اين كار توسط كسي انجام گرفته است كه به قولي معرفت او بر پهنه وسيع چشم انداز گذشته ما در حدي بود كه تاكنون معدودي از انسان ها به آن رسيده اند.

حق تکثیر: نشر مرکز، 1377

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» کتابناکهای مرتبط:
نبرد با خدایان
اسطوره در جهان امروز
میترائیسم وسوشیانس مهر

آگهی
نسخه ها
4.6 / 5
با 41 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 3
۱۳۹۵/۱۱/۲۲


پاسخنگارش دیدگاه
Khwanirath
Member
"سیاوشان" از علی حصوری و "اسطوره های ایرانی" از وستا سرخوش کرتیس را کسی سراغ ندارد؟
نقل قول  
mohsen4086050
Member
لطفا کسی برای این کتاب لینک دانلود دهد.
نقل قول  
jedivssith
Member
وقتی نسخه کاغذی رو برای اولین بار که کتاب چاپ شد خریدم شروع به خواندنش کردم و حسابی لذت بردم. دو بار خوندمش و باز می توان چند بار دیگه خواند بدون اینکه خسته شد و تکراری به نظر برسد. کمپبل از بزرگترین اسطورشناسان و نویسنده ای زبردست در زمینه اساطیر بود. آثارش بر روی هنرمندان سینما و الهام گیری آنها از مفاهیم اسطوره ای تاثیر بزرگی داشت. جورج لوکاس کارگردان و نویسنده بزرگ برای خلق دنیای جنگ ستارگان از آثار کمپبل بخصوص کتاب "قهرمان هزار چهره" تاثیر و الهام بسیار گرفت. کتاب "قهرمان هزار چهره" و "اساطیر مشرق زمین" نیز از کمپبل ترجمه و چاپ شده است و شاید یه کم سخت بتوانید در کتاب فروشیهای انقلاب پیداشون کنید ولی شدنی است و ارزش خرید و مطالعه دارند به شرط اینکه به اساطیر و مفاهیم آن علاقمند باشید. به نظرم باید اساطیر رو مطالعه کرد چون اساطیر تنها قصه آدمها و موجودات عجیب و غریب و خدایان نیست. بلکه در آن فلسفه، روانشناسی، جامعه شناسی، انسان شناسی و تاریخ را نیز می توان یاد گرفت. من کتاب "شاخه زرین" سر جیمز جرج فریز رو هم برای خرید و مطالعه پیشنهاد می کنم که نسخه خلاصه شده آن به فارسی ترجمه شده است که حدود 800 صفحه است! این کتاب هم از شاهکارهای بزرگ قرن بیستم بود.

ممنون بابت آپلود این کتاب ارزشمند.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You