Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

هزار شب و یک شب

ماریو بارگاس یوسا این بار در هزار شب و یک شب به هزار توی پر پیچ و خم داستانهای هزار و یک شب ورود می کند تا تا در مقام یک داستان پرداز، گویشی نمایشی از یکی از کهن ترین آثار ادبی جهان ارائه دهد.
یوسا پیچیدگیهای وجودی شهریار را قصه به قصه در تبدیلش از دژخیمی سنگدل به دلباخته ای نرمخو، مورد مطالعه قرار می دهد و همین دگردیسی وجودی ست که قالب نمایش را برای این اثر یوسا به غایت بر پیکر اثرش برازنده می سازد. این تبدیل و تبدل همچنان که شایسته ی هر اثر برجسته ی نمایشی ست، به هیچ وجه یک سویه نیست. در سوی دیگر شهرزادی ست که از صیدی پای در بند و در آستامه ی مرگ ، قصه به قصه به صیاد دل شهریار مبدل می گردد. واکاوی این تبدیل و تبدلات در چنین اثری منسجم، نمایشی جذاب و پرکشش پدید آورده است که خواندن و دیدنش برای هر بیننده به ویژه مخاطب ایرانی سرشار از لذت و غور در جهانهای متلون و دگردیس است.
یوسا که استاد جست های زمانی و مکانی ست در این اثر نیز از اکنون به آینده و برعکس، از واقعیت به رویا و برعکس، از شخصیتی به شخصیتی دیگر و برعکس، داستان به داستان روح و جان مخاطب خود را چنان سیر و سیاحت می دهد که تکانه های این سفر پرماجرا بر ضمیر خواننده تاثیری پالایشی اما نه از نوع ارسطویی آن به جای می گذارد. پالایشی که انحصارا مرهون ذات قلم پرتوان این شهسوار معاصر عرصه ی ادب است و به حق او را در زمره ی یکی از برجسته ترین نویسندگان تمامی اعصار قرار می دهد.
حق تکثیر: مترجم

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» کتابناکهای مرتبط:
امپراتور جونز
پاک شده
فصل سوم

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 264 کیلوبایت
دریافت ها: 3963
تعداد صفحات: 1
PDF
حجم: ۵۸۶,۱۴ کیلوبایت
قیمت: ۳۰۰۰ تومان
4.2 / 5
با 26 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 8
۱۳۹۵/۰۷/۰۷


پاسخنگارش دیدگاه
musssiii
Member
مشکلات این صفحه خیلیه
نقل قول  
hobartar
Member
خیلی نتونستم درکش کنم .
نقل قول  
Pejman Rezaei
Member
دوستان عزیز. دست بر قضا آپلودکننده ی اثر خود مترجم، تهیه کننده و صاحب امتیاز اثر است. هر گونه سوال یا شبهه ای درباره ی اثر را شخضا همین جا و در کمال میل پاسخگو خواهم بود. بخش توضیح اثر متأسفانه تا همین اندازه مجال توضیح می داد. ضمن تشکر از استقبال عالی تان از اثر، امیدوارم که از خواندن اثر لذت ببرید. تجربه خوانش شما برای شخص من بسیار بسیار و باز هم بسیار حائض اهمیت است. حتما آن را با من در میان بگذارید. با سپاس.
نقل قول  
hobartar
Member
عالی بود. ممنون
نقل قول  
hadikiosk
Member
نقل قول از توران ن:
مضحک نیست؟ کتاب یک صفحه یی؟!!!

خب این کتاب را برای فروش گذاشته اند و آن یک صفحه هم به عنوان پیش نمایش هست. بنابراین نه عجیب هست و نه مضحک. اما این ایراد وارد هست که بهتر بود کتاب بیشتر از این معرفی می شد. اینکه رمان هست یا نمایشنامه؟ چون شاید خیلی ها از این مقدمه چیزی دستگیرشان نشود. چند صفحه هست؟ عنوان اصلی اش چیست؟
به نظرم بهتر است برای معرفی کتاب حداقل یک فصل از آن منتشر شود.
نقل قول  
توران ن
Member
مضحک نیست؟ کتاب یک صفحه یی؟!!!
نقل قول  
hobartar
Member
من بعضی از کتاب های این نویسنده رو خوندم.
خیلی جالب هستند.
نقل قول  
homa_3d
Member
خب، اینکه فقط یک صفحه است
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You