آکادمی زبان صمیمی
دوره رایگان مشاوره کنکور و انگیزش تحصیلی

پیاده روی

نویسنده:
پیشگفتار:
شاید به دفعات شنیده یا در جریان باشید که در میان نزدیکان و آشنایان مسن که به دلایل دردهای قفسه سینه، تنگی نفس و هر عارضه ای که مربوط به نارسایی های قلبی – عروقی هست، که پس از مراجعه به پزشک، مشکل اصلی آنان چربی خون بوده، قاطع ترین پاسخی که دریافت کرده اند “حتما” پیاده روی کنید” بوده است. این تاکید پزشکان برای کنترل و کاهش قند خون و سوزاندن چربی – به ویژه تری گلیسیرید – امروزه یک توصیه فرا گیر شده است. روانپزشکان و روانشناسانی که به درمان رفتاری پیش از دارو درمانی اعتقاد دارند نیز برای مراجعان خود دستور العمل عام و مشترکی ذارند: “محیط ات را تغییر بده و برای زندگی ات راه برو”
یک از نتایج مفید راه پیمایی، نشاط و سرخوشی ناشی از ترشح “ایندورفین” است. تولید این ماده در خون موجب تسکین دردهای ماهیچه ای هم می شود. راه پیمایی مستمر و مدون در تنظیم و تعدیل برنامه زندگی و ایجاد آرامش و حفظ و تداوم دراز مدت سلامتی، نقش بسیار چشمگیری دارد.

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» کتابناکهای مرتبط:
آموزش کوهنوردی
ایمنی در ورزش
هفت مقاله روانشناسی ورزش

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 4 مگابایت
دریافت ها: 4550
تعداد صفحات: 208
4.7 / 5
با 14 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۵/۰۳/۰۹


پاسخنگارش دیدگاه
salmansardar
Member
دستان درد نکند، موفق باشین، واقعا کتابی هست که هر فردی بهیش احتیاج داره، همه ای ما پیاده ره وی میکنیم در روز، ولی بدون اصول و قوانین، واقعا این کتاب راهنمای بی نظیری است.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You