Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

گل های هیروشیما

نویسنده:
مترجم: سیدحسن قاسم نیا، محمود قوامی

داستانی پرشور و تکان‌دهنده از حادثه مهیب انفجار بمب اتم در هیروشیما

اتاق را براى همسایه آمریکایی مان حاضر مى ‏کنم، سهره آواز مى‏ خواند، فکر مى‏ کنم که آیا از بالشى که از دانه‏ هاى برنج پر شده خوشش مى‏آ ید؟ آیا از خوابیدن روى تشکى که بر زمین پهن مى‏کنیم خوشش مى‏ آید؟ خلاصه وقتى می‌آید و اوهاتسو خواهرم را می‌بیند از او خوشش می‌آید. از مریضى شوهرم رنج مى‏ برم و دلم نمى‏ خواهد که همسایه ی جدیدمان از مریضى شوهرم خبردار شود و بداند که بمباران هیروشیما بر سلامتی او چه اثرى گذاشته است. ولى تلاش من بى فایده است. بالاخره او را می‌بیند. بسیار اندوهگین می‌شود. " فومیو " بسیار لاغر شده و از بیماری بسیار رنج مى‏ برد. شبیه عروسک پارچه‏ای ام شده بود. من در تمام عمر عاشقش هستم.

حق تکثیر: تهران: پر، ۱۳۴۵

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» کتابناکهای مرتبط:
Tarzan series 09 - Tarzan and the Golden Lion
طالع نحس
نامه

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 3 مگابایت
دریافت ها: 1392
تعداد صفحات: 198
4.2 / 5
با 22 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 8
۱۳۹۴/۰۱/۰۹


پاسخنگارش دیدگاه
behdad1970
Member
دوستان یک نکته هم بنده در رابطه با بمب اتمی بگم در فیلم کودکان ناکازاکی به صراحت اعلام میشه که در همان زمان جنگ جهانی دوم ژاپن هم مشغول ساخت بمب اتمی بود اما چون آمریکا پیشرفته تر بود زودتر به ساخت بمب اتمی دست پیدا میکنه به نظر من اگر ژاپنی ها هم به بمب اتم دست پیدا کرده بودن معلوم نبود چه بر سر کشور چین و تایوان و کره و حتی بر سر کشور آمریکا می آورد
دوستانی که میخوان این فیلم رو ببینند و متوجه بشن که ژاپنی ها هم برای ساخت و استفاده بمب اتم حریص بودند میتوانند این فیلم رو در اینجا دانلود کنند
نقل قول  
yellowroz2002
Member VIP
منم ، خدا باعث و بانیش را لعنت کنه
نقل قول  
mtabrizi
Publisher
با عرض معذرت از نبودن ۳ صفحه از کتاب تمام سعیم را خواهم کرد تا با پیدا کردن نسخه دیگری از این کتاب این نقیصه رو جبران کنم.
نقل قول  
اضافه می کنم،
افزون بر صفحه 14، اسکن صفحات 78 و 77 نیز موجود نیست.
نقل قول  
صفحه 13 کتاب دو بار اسکن شده و اسکن صفحه 14 موجود نیست.
در صورتی که هر یک از دوستان به کتاب دسترسی دارند، لطقا صفحه 14 را به نسخه موجود ضمیمه کنند.
در ضمن با اینکه کتاب داستان زیبایی دارد اما هم بد ترجمه شده و هم بد ویرایش!(که البته نسبت به کتابهای سال 45 خیلی هم بد بنظر نمی رسد.)
نقل قول  
Daftarpour
Pro Member
با عرض سلام به دوستان گرامی، این حقیر چند سال پیش به صورتی اتّفاقی که در کنار خواهرزادۀ بسیار کوچکش نشسته بود و فیلم کارتونی او را با عنوان «مدفن کرم شب‌تاب» به همراه وی تماشا می‌کرد، که ظاهراً اثری ژاپنی بود، وجه دیگری از این جنایات را لمس کرد و کودکانه گریست.

برای اطّلاع برخی دوستان به عرض می‌رساند خلبانی که مأمور اجرای یکی از این جنایات بود تا پایان عمر وضع روانی نابسامانی داشت و در عین آن وضع روحی به اقداماتی جنون‌آمیز علیه کشور متبوعش، امریکا، مبادرت می کرد و سالهای قبل مرد. جای شگفتی است که چگونه کشوری که خود دارای زرّادخانة هسته‌ای است و سابقۀ جنایت و استفاده از سلاح هسته‌ای دارد کشور یا کشورهایی را که گمان می برد دارای سلاح هسته‌ای هستند (آن هم نه با یقین) برای استفادۀ احتمالی از اینگونه سلاح‌ها محکوم می‌کند!
نقل قول  
mahdiavax
Member
به نام خدا
با سلام
حقیقتا باید به دست گاه های تبلیغاتی آمریکا تبریک گفت که توانسته اند یکی از بزرگ ترین جنایت های تاریخ بشریت را به اتفاقی ضروری و حتی ممدوح تبدیل کنند!
مشاور ریاست جمهور آن زمان جیمز بیرنز به آقای ترومن گفته بود که استفاده از بمب اتم به آمریکا این اجازه را خواهد داد "که شرایط اتمام جنگ را دیکته کند"مشاوراستراتژیک ریاست جمهور آمریکا در نتیجه گیری گزارشات خود نوشت: "یقینا قبل از دسامبر 31، 1945، و به احتمال بسیار زیاد قبل از نوامبر 1، 1945، ژاپن تسلیم می شد، حتی اگر بمب اتم به کار گرفته نمی شد، حتی اگر روسیه دخالت نمی کرد، و حتی اگر فتح این کشور در دستور کار قرار نمی گرفت"...
نقل قول  
خدا باعث و بانیش را لعنت کنه
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You