Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

کاترین کبیر

کاترین کبیر

کاترین دوم که بعدها ملقب به «کاترین کبیر» گردید، شاهزاده خانمی از یکی دربارهای کوچک کشور آلمان بود که بر حسب توصیه فردریک پادشاه پروس به دربار روسیه راه یافت و به عقد ازدواج پطر سوم خواهرزاده ملکه الیزابت، امپراطریس روسیه درآمد.پطر سوم که مردی کم عقل و سفیه بود پس از آن که به عنوان امپراطور تاج شاهی کشور روسیه را بر سر نهاد، با اعمال و حرکات غیر منطقی خود طوری عرصه را بر روحانیون، نظامیان و آحاد مردم آن کشور تنگ کرد که همگی بالاتفاق خواهان عزل وی شدند و متعاقب این امر کاترین با همدستی عده ای از درباری ها و نظامیان با انجام یک کودتا، پطر را عزل و خود به عنوان کاترین دوم ملکه روسیه تاج گذاری کرد.
پس از آن سرتاسر زندگی کاترین تا زمان مرگش صرف لهب و لعب و شهوترانی گردید و در این راه پوتم کین صدراعظم مقتدر آن کشور، یار و ندیم او بود.

حق تکثیر: ت‍ه‍ران‌‬‏‫: ان‍ت‍ش‍ارات‌ ت‍ه‍ران‌‬‏‫، چاپ سوم: ۱۳۸۹.‬‬

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» کتابناکهای مرتبط:
جنایت و مکافات
موشها و آدمها
سر بلند

آگهی
نسخه ها
4.3 / 5
با 28 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 2
۱۳۹۱/۱۲/۱۱


پاسخنگارش دیدگاه
فراسو
Member
خیلی کتاب جالبیه مثل اینکه واقعا نمیشه کسی به قدرت برسه و انسان خوبی باقی بمونه.
نقل قول  
rain_rainy71
Pro Member

با تشکر از khar tu khar

مروری بر کتاب کاترین کبیر

مقتدرترین زن فرمانروای روسیه، که در تاریخ به نام کاترین کبیر شهرت یافته است، نه اهل روسیه بود و نه کاترین نام داشت.

نام اصلی او «سوفیا» بود که در سال ۱۷۲۹ در بندر «اشتتین» آلمان در یک خانواده آلمانی پا به عرصه وجود نهاد. پدرش افسر ارتش پروس بود و مادرش
پرنسس یوهانا که دختر یکی از شاهزادگان آلمانی بود، با شوهر پرنسس آنادختر پتر کبیر و کاترین اول ملکه‌ی روسیه نسبت نزدیکی داشت.

الیزابت دختر دیگر پترکبیر و کاترین اول که در سال ۱۷۴۲ به سلطنت رسید، درنخستین سال سلطنت خود «پتر» پسر خواهرش «آنا» را به عنوان ولیعهد
روسیه برگزید و سال بعد پرنسس یوهانا را که از بستگان شوهر خواهرش بود همراه دخترش سوفیا به روسیه دعوت کرد تا موجبات آشنایی و ازدواج سوفیا را با جانشین منتخب خود فراهم آورد.

سوفیا روزی که به اتفاق مادرش رهسپار روسیه شد پانزده سال داشت ودختری بسیار شاداب و زیبا بود. الیزابت ملکه‌ی روسیه او را پسندید و مراسم
ازدواج پتر سوم ولیعهد روسیه و پرنسس سوفیا که بر حسب تمایل ملکه‌ی روسیه به لقب کاترین معروف شد، در سال ۱۷۴۵ صورت گرفت.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You