Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

اکنکار: حکمت باستانی برای عصر حاضر

گردآوری: تاد کرامر و دوگ منسون

اکنکار چیست:
اکنکار جنبش معنوی جدیدی است که در 1965 در ایالات متحده بنیان گذاشته شد. این جنبش بر ممارست معنوی که ممارست کنندگان را به تجربه آنچه پیرونش "نور و صوت الهی" می نامند، قادر می سازد. تجربه شخصی از این نور و صوت معنوی(شابد) هدف اولیه این روش می باشد. و ادعا می کند که مسیر درونی شخصی، منحصر به فرد و فردی را به سوی فهم خود به عنوان روح و توسعه آگاهی بالاتر "هوشیاری" و خدا را فراهم می کند. براساس واژگان شناسی اکنکار، اصطلاح اکنکار به معنی "همکاری با خدا" می باشد. این احتمال وجود دارد که از کلمه پنجابی اکنکآر( Ekankār) یا اک اونکار(Ik Oankār)، کلمه ایی که برای اولین بار در شری گورو گرانت صاحب و یکی از نام های خداوند در سیک گرفته شده است.(کلمه اک یا ایک عدد یک در هندی، اردو و پنجابی(از ایکا سانسکریت) است. اکنکار از اکُنکار یا اک اونکار(سانسکریت اکا اومکآرا)، نامی برای خداوند گرفته شده که توسط گورو نانک بکار برده شده و اولین کلمه از مانترای مول(Mūl Mantra) که هر روز توسط سیک ها خوانده می شود میباشد. در الفبای گورموخی نوشته شده، یکی از دو نماد دین سیک است و به صورت نوشته یا رسم شده آن را می توان در کالاهای مربوط به سیک، وسایل نقلیه و همه عمارت های سیک و معابد گوردوارا(Gurdwāra) یافت.). از 1985 پیروان اکنکار این طریقت را به عنوان آیین نور و صوت الهی توصیف کرده اند. قبل از 1985 اکنکار به عنوان علم باستانی سفر روح، علم آگاهی کلی و روشی از زندگی شناخته می شد. اک واژه دیگری برای روح مقدس است که همچنین به عنوان جریان حیات صوتی، نیروی زندگی یا نور و صوت الهی شناخته می شود. دفتر مرکزی اکنکار در چانهاسین(Chanhassen)، مینیسوتا(جنوب غربی مینیاپولیس) قرار دارد. معبد اکنکار، کلیسای کوچکی در فضایی باز و ساختمان اداری و محوطه معنوی اک در این مکان واقع شده اند.

حق تکثیر:
آخرین چاپ: ت‍ه‍ران‌، خ‍رد ب‍اس‍ت‍ان‌، ۱۳۸۱

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» کتابناکهای مرتبط:
ص‍وف‍ی‌ م‍رد راه‌: آواز س‍ک‍وت‌
نگاه در سکوت
فصل هایی از زندگی

آگهی
نسخه ها
3.8 / 5
با 14 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 3
۱۳۹۱/۰۴/۰۸


پاسخنگارش دیدگاه
izedmehr
Member
بیست و دوم اکتبر، آغاز سال جدید معنوی در اکنکار است. در این روز در معبد اکنکار واقع در چانهاسن ایالت مینه سوتای آمریکا جشنها و سمیناری ویژه و چند روزه در قسمتهای مختلف که شامل سخنرانی ویژه استاد در قید حیات اکنکار (در حال حاضر «سری هارولد کلمپ») به مناسبت شروع سال نوی معنوی نیز هست، برگزار می شود. از جمله قسمتهای مراسم، ذکر جمعی «هیو» در ساعتی خاص است که تمامی جویندگان معنویت و حقیقت «اک» در سراسر جهان با آن همراه میشوند و این ترانه عاشقانه را برای خداوند می خوانند. امسال جمعه اول آبان ماه رأس ساعت چهار و نیم بعد از ظهر (16:30) به وقت ایران (برابر با هشت صبح به وقت محلی مینه سوتا) زمان این مراقبه جمعی است. همچنین در روز یکشنبه سوم آبان ماه و بیست و چهارم اکتبر که روز پایانی سمینار سه روزه اکنکار است، در همین ساعت ذکر و مراقبه جمعی انجام میشود.
نقل قول  
izedmehr
Member
اکنکار
سال نو معنوی ( سال نور و صوت ) بر همه همراهان فرخنده باد ...

عشق و نور و صوت الهی برای همه سالکان برکت باشد ...
نقل قول  
Piroozdaylami
Member
این کتاب ها به راحتی در اینترنت پیدا می شن ، لطفا کتاب های جدید تری بذارید با تشکر
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You