Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

بیانیه راسل-اینشتین

نویسنده:
بعد از اختراع سلاحهای هسته ای تنها راه جلوگیری از فاجعه مطلق، همزیستی مسالمت آمیز است. «راسل»
اکنون، اسلحه هسته‌ای است که بزرگترین خطر را بوجود آورده است، اما طولی نخواهد کشید که سلاح‌های میکروبی و شیمیایی ممکن است حتی خطر بزرگتری را بوجود آورند. اما اگر انهدام هسته‌ای را تأمین نماییم، کار ما تمام شده نیست. هرگز کار ما تمام نخواهد بود تا آنکه جنگ را از میان برداریم. برای تأمین این منظور، باید آدمی را ترغیب کنیم که مسائل بین‌المللی را با روشی نو بنگرد، نه به عنوان زورآزمایی، که در آن پیروزی از آن جناحی است که در کشتار عامه نهایت چیره‌دستی را دارد، بلکه آنرا حکمیتی بداند که بر اساس اصول و موازین قانونی پذیرفته شده‌ای عمل می‌کند. تغییر دادن عادات ذهنی که طی قرنها ملکه آدمی شده است کار آسانی نیست، اما چاره‌ای نداریم جز اینکه به تغییر این عادت ذهنی همت گماریم.

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» کتابناکهای مرتبط:
حقیقت و افسانه
لحظه‌هایی با راسل
جهانی که من می شناسم

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 508 کیلوبایت
دریافت ها: 5073
تعداد صفحات: 6
4.5 / 5
با 42 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 8
۱۳۹۰/۱۲/۱۳


پاسخنگارش دیدگاه
isaac newton
Member
یک سخنان انیشتین جون خوندم که نوشته بود من نمی دانم جنگ جهانی سوم سلاح ها چیست ولی میدانم در جنگ جهانی چهارم سلاح ها چماغ وسنگ باشد
نقل قول  
marks
Member VIP
نقل قول:
جنگ جهانی سوم،دوران رایش چهارم خواهد بود و بیاد داشته باشین که این جنگ یه امپراطوری جهانی خواهد ساخت و جهان تنها فقط به یک هیتلر نیاز داره

شاید اون هیتلر از بین من و شما باشه
شاید ما سربازاش باشیم
شاید...

درود بر روح پاک پیشوا،هیتلر کبیر

دوست عزیز رو هیچکس تعصب زیادی نداشته باش
تخیلات قشنگتو هم واسه خودت نگه دار
نقل قول  
نقل قول:
جنگ جهانی سوم زمانی صورت خواهد گرفت که بشر موفق بشود موشک های اتمی را در هوا خنثی سازد

جنگ جهانی سوم،دوران رایش چهارم خواهد بود و بیاد داشته باشین که این جنگ یه امپراطوری جهانی خواهد ساخت و جهان تنها فقط به یک هیتلر نیاز داره

شاید اون هیتلر از بین من و شما باشه
شاید ما سربازاش باشیم
شاید...

درود بر روح پاک پیشوا،هیتلر کبیر
نقل قول  
f@rh@d
Pro Member VIP
موجب نهایت دلسردی است که می‌بینیم هم در شرق و هم در غرب، مردان عالی‌مقام که در زمینه‌های دیگر از هوش و درایت بی‌بهره نیستند، هنوز باور می‌کنند که صلح را می‌توان از راه حفظ برتری نظامی یک طرف برطرف دیگر پیوسته محفوظ داشت. آنچه این نظر را امروز، حتی مهمل‌تر از گذشته می‌کند، آنکه هر یک از دو طرف در صورتی هم که ضعیف‌تر از طرف مقابل باشد، می‌تواند «دشمن» را به کلی نابود کند. این احتمال نیز هست که جنگ آینده در شرایطی خاتمه یابد که طرف قوی‌تر هنوز بمب‌های هیدروژنی در اختیار داشته باشد، ولی بشر زنده‌ای دیگر باقی نباشد. اگر مسابقات تسلیحاتی تا پایان تلخ آن ادامه یابد، ملل متخاصم ناگزیر در چنین مهلکه‌ای فنا خواهند شد.
برتراند راسل، حقیقت و افسانه، ص 282
نقل قول  
دوست گرامی از کلمه ذات درست استفاده نمیکنی یا نمیدونی ذات چیه و یا مفهوم کلمه انسان رو نمیدونی.
شما با این سیستم ترس و وحشت بچه هاتو تربیت کنی کافیه و به اندازه کافی به جهان گند خواهی زد.
آنچنان که میتونی غریزه خودتو با پوشش کنترل کنی و میشه گفت سرکشترین غریزه است میتونی میل به جنگ رو هم با کنار گذاشتن سلاح کنترل کنی(البته خودم زیاد موافق این نیستم ولی چیزی بهتری هم ندارم که بگم)
شاید روزی جنگ تموم بشه،البته شرط لازمش رو من میدونم و اون هم از بین رفتن جهل است و اون هم نه با کشتن جاهل، بلکه با آموزش.
شرایط کافی رو هم نمیدونم.
نقل قول  
smabtahi
Member
اگر انسانها براستی می توانستند خطاها های خود را بپذیرند و اشتباه نسلهای گذشته را تکرار نکنند، خود بخود بخود به صورت مسالمت آمیز زندگی می کردند و دیگر اصلا به فکر اختراع بمب اتمی نمی افتادند که بعدش لازم شود این دو دانشمند مجددا از مردم دنیا بخواهند که در مسالمت زندگی کنند! متاسفانه متن بیانیه فوق اصلا با تجربه ما از خوی و غرایز بشر سازگار نیست.
راه حل عاقلانه ای و منطقی آلفرد نوبل برای صلح جهانی بسیار عملی تر است. " صلح زمانی محقق می شود که همه آنچنان قوی باشند که ترس یگدیگر جرات تعرض به هم را نداشته باشند".
مطمئن باشید اگر شوروی بمب اتمی دست نمی یافت، آمریکا تصمیمات جنون آمیزی برای تکرار استفاده از بمب اتمی داشت. اگر پاکستان به سرعت بعد از هند به بمب اتمی دست نمی یافت تا الان کشوری به نام پاکستان در دنیا باقی نمانده بود.
آقای راسل و آقای اینشتین، تجربه ما نشان داده است که انسان ذاتا یک موجود شکارچی است...
نقل قول  
hirthirt
Member
واقعا قلم فوق العاده دل انگیز راسل رو در اون بیانیه نمیشه انکار کرد. مردی که شاید همه ما به نوعی حیات فعلی مون رو به اون مدیونیم. راسل و انیشتین اگر نبودند معلوم نبود حال کره زمین چه شکلی بود.
نقل قول  
warden
Member
جنگ جهانی سوم زمانی صورت خواهد گرفت که بشر موفق بشود موشک های اتمی را در هوا خنثی سازد
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You