Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

من او را دوست داشتم

نویسنده:
نام لاتین نویسنده: Anna Gavalda
عنوان اصلی: JE L'AIMAIS

پس از انتشار مجموعه داستان: « دوست داشتم کسی جایی منتظرم باشد» این کتاب نخستین رمان آناگاوالدا نویسنده ی فرانسوی ست. زبان آناگاوالدا ساده و بی پیرایه است. آناگاوالدا سبکی ویژه دارد که روزمره های زندگی را، خود درگیری های بسیاری از زنان را با شهامتی ستودنی به تصویر می کشد.
رمان من دوستش داشتم که درسال 2002 توسط انتشارات لو دیل‌تانت به چاپ رسید، گفت‌وگویی طولانی میان زنی جوان و پدرشوهرش است. شوهر زن، تازه ترکش کرده و پدرشوهر به او می‌گوید چگونه عشق بزرگش را به دلیل اشتباهاتش از دست داده است، نویسنده با توانایی عظیمش در درک احساسات دیگران و اشتیاق مرد متاهل را به یک زن جوان و همچنین مشاجرات روحی‌اش را به زیبایی به تصویر می‌کشد. کندوکاوی تکان‌دهنده در زندگی شخصی و کمکی پر از همدردی برای عروس خودباخته.

حق تکثیر: تهران: نشر قطره‏‫، ۱۳۹۰.‬‬

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» کتابناکهای مرتبط:
داستانهای تاهیتی
باد و باران
سر به روی شانه ها

آگهی
نسخه ها
نقدها

  نقد کتاب من او را دوست داشتم  ش خرداد ۱۳۹۰    توسط Tiba 

4.4 / 5
با 58 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 14
۱۳۹۰/۰۳/۲۶


پاسخنگارش دیدگاه
taraneh_m
Member
ثروت و شهرت مرا اغوا نمی کند. آدمی هر چه کمتر داشته باشد، کمتر از دست می دهد. (آنا گاوالدا)

رمانی سرشار از احساس...
کلوئه، زن جوانی که به ناگاه متوجه می شود همسرش آدرین به او خیانت کرده و او و دو دختر کوچکش را به خاطر معشوقه اش ترک می کند. اکنون زن حیران و سرگردان و بیمناک از آینده، خود را در انتهای مسیر زندگی میبیند. در این میان پدرشوهرش پی یر، از او می خواهد برای مدتی در خانه ی پدریشان، جایی دورتر از محل زندگی فعلی اش ساکن شود تا بتواند حال و هوایی عوض کند. کلوئه علی رغم میل باطنی این پیشنهاد را می پذیرد و با پدرشوهرش راهی می شود. در طی دو هفته اقامت در آنجا، پی یر از سرنوشت ناگفته ی خود برای عروسش پرده بر می دارد. پی یر، مردی که در خانواده به ساکت بودن، استبداد، خودرایی و بی مهری شهره است، از سرنوشتی می گوید که برای کلوئه خارج از حد تصور است. کودکی نه چندان خوب، عشقی نافرجام در گذشته، خیانت به همسر فعلی اش و.... او از عروسش می خواهد که به آینده فکر کند و به او یادآور می شود که لیاقتش بسیار بیشتر از چیزی است که فکر می کند و آدرین لیافت او را نداشته است ...

(زندگی حتی وقتی انکارش می کنی، حتی وقتی نادیده اش می گیری، حتی وقتی نمی خواهی اش، از تو قوی تر است. از هر چیز دیگری قوی تر است. آدمهایی که از بازداشتگاههای اجباری برگشتند، دوباره زاد و ولد کردند. مردان و رنانیکه شکنجه شده بودند و مرگ نزدیکانشان و سوخته شدن خانه هایشان را دیده بودند، دوباره دنبال اتوبوسها دویدند، به پیش بینی های هواشناسی به دقت گوش کردند و دخترانشان را شوهر دادند. باور کردنی نیست اما همین گونه است. زندگی از هر چیزی قوی تر است... )

(آدمهایی که احساس گناه می کنند، در بهانه پیدا کردن بسیار قوی هستند. حرف ندارند...)

من اینطور برداشت کردم که پی یر از خیانت پسرش آدرین دفاع کرد و به او حق داد که او می تواند به دنبال عشقش برود و تو هم باید مانند او باشی و سرنوشت خودت را پیدا کنی. همانطور که او سرنوشتش را در جای دیگری پیدا کرده است. خودِ پی یر درگذشته تجربه ای مشابه پسرش داشته و با از دست دادن معشوقه اش زندگی عاطفی اش رو به نابودی رفته و زندگی خانوادگی اش را هم تحت تاثیر قرار داده است.
اما اگر هر کس بخواهد اینطور خودخواهانه برخورد کند و تصمیم بگیرد، وضعیت فرزندان به کجا خواهد رسید؟ حتی اگر فرزندی هم در میان نباشد ضربه روحی و عاطفی که یکی از طرفین دریافت می کند، جبران پذیر خواهد بود؟
در کل به یک بار خواندنش می ارزد!

نقل قول  
باید یک بار به خاطر همه چیز گریه کرد . آن قدر که اشک ها خشک شوند ، باید این تن اندوهگین را چلاند و بعد دفتر زندگی را ورق زد . به چیز دیگری فکر کرد . باید پاها را حرکت داد و همه چیز را از نو شروع کرد .

نقل قول  
قسمت های زیبایی از کتاب

از نبود پدرشوهرم استفاده می کنم تا تلفن همراهم را چک کنم.
نه زنگی ، نه پیامی .
بله هیچ چیز ...
چه احمقم...
چه احمق ...
نقل قول  
nasimbh1370
Member
گریز دلپذیر نوشته این نویسنده رو هم بخونید خیلی قشنگه
نقل قول  
nabeqe300092
Member
هوس سیگار کردم.ابلهانه بود سیگار نمی‌کشیدم.بله اما حالا دلم می‌خواست،زندگی‌ همین است...ارادهٔ راسختان را در ترک سیگار تحسین می‌کنید و بعد یک صبح سرد زمستان تصمیم میگیرید چهار کیلومتر پیاده بروید تا یک پاکت سیگار بخرید!


از متن کتاب
نقل قول  
raha_003
Member
باید یک بار به خاطر همه چیز گریه کرد . آن قدر که اشک ها خشک شوند ، باید این تن اندوهگین را چلاند و بعد دفتر زندگی را ورق زد . به چیز دیگری فکر کرد . باید پاها را حرکت داد و همه چیز را از نو شروع کرد .
چه قدر باید بگذرد تا آدمی بوی تن کسی را که دوست داشته از یاد ببرد ؟ و چه قدر باید بگذرد تا بتوان دیگر او را دوست نداشت ؟
عادت ندارم گذشته رامرور کنم ، انگار احساس مرگ به من هجوم می آورد ...
آدمی همیشه از غم و اندوه کسانی می گوید که می مانند ، اما تا به حال درباره آنان که می روند فکر کرده ای ؟
شهامت از آن آنان است که خودشان را یک روز صبح در آینه نگاه می کنند و روشن و صریح این عبارت را به خودشان می گویند ، فقط به خودشان : "آیا من حق اشتباه کردن دارم ؟" فقط همین چند واژه ...
شهامت نگاه کردن به زندگی خود از رو به رو ... و هیچ هماهنگی و سازگاری در آن ندیدن . شهامت همه چیز را شکستن ، همه چیز را زیر و رو کردن ...
به خاطر خودخواهی؟ خودخواهی محض ؟ البته که نه ، نه به خاطر خودخواهی .. پس چه ؟ غریزه بقا ؟ میل به زنده ماندن ؟ روشن بینی ؟ ترس از مرگ؟
شهامت با خود رو به رو شدن . دست کم یک بار در زندگی . رو به رو با خود . تنها خود . همین .
"حق اشتباه" ترکیب بسیار کوچکی از واژه ها ، بخش کوچکی از یک جمله ، اما چه کسی این حق را به تو خواهد داد ؟
چه کسی جز خودت؟

او را بیشتر از هر چیزی در این دنیا دوست داشتم . بیش از هر چیزی ... نمی دانستم آدم می تواند تا این حد دوست داشته باشد ...

وقتی با او بودم احساس می کردم آدم خوبی هستم ... حتی ساده تر از خوب بودن . انگار تا پیش از آن نمی دانستم می توانم آدم خوبی باشم . آن زن را دوست داشتم . آن ماتیلد لعنتی را ، زنگ صدایش را ، روح و جانش را ، خنده هایش را ، شیوه نگاهش را به زندگی ، یک جور پوچی آدم هایی که زیاد به این سو و آن سو می روند .

زندگی حتی وقتی انکارش می کنی ، حتی وقتی نادیده اش می گیری ، حتی وقتی نمی خواهی اش از تو قوی تر است . از هر چیز دیگری قوی تر است . آدم هایی که از بازداشتگاه های اجباری برگشته اند دوباره زاد و ولد کردند . مردان و زنانی که شکنجه دیده بودند ، که مرگ نزدیکانشان و سوخته شدن خانه هاشان را دیده بودند ، دوباره به دنبال اتوبوس ها دویدند ، به پیش بینی هواشناسی با دقت گوش کردند و دخترهایشان را شوهر دادند . باور کردنی نیست اما همین گونه است . زندگی از هر چیز دیگری قوی تر است .
کتاب قشنگیه
نقل قول  
sara_2013
Member
کتاب قشنگیه از خوندنش لذت برم
نقل قول  
121374
Member
میشه یه لینک دانلود بزارید حداقل؟!
خوب من این کتابو میخوام!
نقل قول  
salvia_1010
Member
کتاب گاوالدا با همه خوبی هایش برایم تلخ بود
نقل قول  
pidra24
Member
ای بابا ما چیکار کنیم ؟
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You