Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

سقوط 79

سقوط 79

نویسنده:
اوائل سال 1977 کتابی به نام The Crash Of ' 79 در آمریکا انتشار یافت که با استقبال عجیبی روبرو گردید و نسخه های آن چنان سریع بفروش رفت که تعجب همگان را برانگیخت.
این کتاب، که هم اکنون ترجمه فارسی آن را تحت عنوان » سقوط 79 « در پیش رو دارید.
بعد از آن بسرعت در آمریکا و انگلستان تجدید چاپ شد و آنقدر مورد توجه قرار گرفت که تا نوامبر 1977 یعنی در کمتر از 10 ماه به چاپ پانزدهم رسید و بیش از 2 میلیون نسخه از آن بفروش رسید. بطوریکه تا مدتها در فهرست کتابهای پرفروش امریکا و انگلیس قرار داشت و مجله » تایم « آمریکا پس از 2 ماه از این دوره ، کتاب » سقوط 79 « را بعنوان دومین » پرفروش « در لیست معروف کتابهای در فروش هفته معرفی کرد.
مهمترین دلیل استقبال عجیب مردم از این کتاب ، انتقادهای کوبنده ای است که که از نظام سرمایه داری غرب بعمل آورده و با دیدی روشن همه مفاسد دنیای غرب را در قالب یک داستان تخیلی از پرده برون انداخته و حرص و خودخواهی و پول پرستی بانکداران ، صاحبان صنایع ، کمپانیهای نفتی ، و سساستمداران مغرب زمین را به جهان نشان داده است ، ولی نکته بسیار مهم دیگری که میتواند عامل اساسی توجه مردم به این کتاب باشد، وجود ایران بعنوان محل وقوع حوادث اصلی و حضور سیاه ایران بصورت یکی از چهره های اصلی کتاب است.
اما در این کتاب نویسنده با موذیگری خاصی ، علاوه بر آنکه هدف اصلی خود در نوشتن این داستان - » یعنی منزه جلوه دادن صهیونیسم « را کاملا به نمایش گزاشته ، ضمنا در قالب یک داستان تخیلی ، ایران و عربستان را در یک جنگ اتمی درگیر کرده و با پیش کشیدن مسئله نفت و انرژی ، سیستم بانک و سرمایه داری ، و مناقشات اعراب و اسرائیل ، داستانی آنچنان شیرین و جذاب آفریده که عده ای خوش خیال نیز حرفهای او را جدی گرفته و احتمالا تصور کرده اند که حوادث این کتاب در زمان خودش - یعنی در مارس 1979 - اتفاق خواهد افتاد.

حق تکثیر :
ت‍ه‍ران‌: انتشارات ام‍ی‍رک‍ب‍ی‍ر‏‫، ۱۳۶۲.‬‬

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» کتابناکهای مرتبط:
زندگی نامۀ یک عشق
پّتی شّز
The Crimes of Love

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 6 مگابایت
دریافت ها: 38433
تعداد صفحات: 490
4.4 / 5
با 388 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 17
۱۳۸۸/۰۵/۰۶


پاسخنگارش دیدگاه
aryoua
Member
داستان تخیلی بلندپروازیهای محمدرضا پهلوی برای احیای امپراطوری ساسانی است که به جنگ هسته ای در ایران و عربستان می انجامد و سبب می شود چاههای نفتی ایران و عربستان از دسترس خارج شود. به این ترتیب دنیا در وضعیت سقوط قرار می گیرد.
قسمت حساسیت برانگیز نام این کتاب، سال 1979 است که دیدیم واقعاً شاه در سال 1979 سقوط کرد. در داستان کتاب، ایرانیان و عربها با هم در مارس 1979 بر اثر انفجارات اتمی و ابرهای رادیواکتیو از بین می روند. آیا این کتاب یک پیشگویی بود یا واقعاً از سقوط شاه خبر داشتند؟ این چیزها برای طرفداران تئوری توطئه خیلی جالب است.
نقل قول  
casanova1362
Member
نقل قول از Jige2005:
چطور دانلودش کنم


آقای حسنی، برای دانلود، فِلِش ماوس را روی گزینه دریافت (گزینه آبی رنگ، در کنار "خواندن آنلاین" و "دریافت در موبایل" ) که در قسمت زیرین کتاب قرار داردببرید. حال فِلِش به صورت دستی که دستکش سفید بر دست دارد ظاهر میشود. سپس دکمه سمت چپ ماوس را یکبار بفشارید.
نقل قول  
Jige2005
Member
چطور دانلودش کنم
نقل قول  
kimia11
Member
سلام ، پسورد فایل پی دی اف چیست ؟
نقل قول  
kokoespero
Member
در حال خواندن این کتاب هستم و تا صفحه سیصد و پنجاه آن را خوانده ام. بسیار خوش خوان است و جذاب مخصوصا برای ما ایرانی ها می تواند دو چندان جالب باشد وقتی شاه به عنوان یک شخصیت داستانی معرفی می شود. اطلاعات نویسنده از جزئیات زندگی آدمهای سیاسی و باندارها و غیره باورپذیر است و حین سرگرمی دنیای تازه ای را پیش چشم مخاطب می گذارد.
نقل قول  
در دوران انقلاب یکی از بهترین کتابهای مورد مطالعه من بود.
نقل قول  
در ضمن از دوستان عزیزم در "کتابناک" نهایت سپاس را دارم . شما در چشم من بسیار بزرگید و ارزش کار شما را درک می کنم ... سال خوبی داشته باشید .
نقل قول  
دوستان هیچ کتابی را به آدمی که مطمئن نیستید ، برای خواندن ندهید . من این کتاب را به شخصی داده بودم که بخواند . کتاب تمیز و شیک من پس از مدتها که از آن خبر نداشتم ، به شکل لاشه ای کثیف به من بازپس داده شد ، آن هم پس از چند سال . البته هنوز خوب است ، اما امانت گیرنده حتی آن را نخوانده بود . کتاب ارزنده ای است . تخیلی است ، اما فعلا هم سر پرونده ی هسته ای گیریم و هم بانکداری دنیا از هم پاشیده ، پس اگر تخیلی است ، بر اساس واقعیتها نوشته شده است .
نقل قول  
amiramir_85
Member
من این کتاب رو دارم درسته که واقعی نیست ولی جالبه.
نقل قول  
Maral2
Member
میخوام بدونم این کتاب که امکان دانلودش وجود نداره دوستانی که تشکر کردند چطوری بدستش آوردن؟خواهش میکنم یکی جواب بده
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You