بهرام پور
تندخوانی انتشارات پژواک کیوان

ارابه خدایان

ارابه خدایان

.
ارابهٔ خدایان، نخستین کتاب اریک فون دنیکن ، منتشر شده در سال ۱۹۶۸ است.
تلاش نگارنده در این کتاب بر این است که به رازهای دنیای باستان پی ببرد و تاثیر نیروهای فرا زمینی (خدایان) را بر زندگی بشر کشف کند. "او معتقد است که در گذشته‌های بسیار دور، فضانوردانی از سیارات دیگر به ملاقات اجداد ما آمدند و به آن‌ها تمدن و راه و روش زندگی را آموختند. اما نیاکان ما که بسیار ابتدایی و وحشی بودند، آنان را خدایان فرض کردند و به پرستش آنان پرداختند و هزاران فرقه‌ی خرافی با رنگ و بوی مذهبی را به وجود آوردند و این گونه از درک وجود خدای راستین به دور ماندند و زندگی خود را به کجی‌های بسیار آلودند".
این کتاب مدت ها جز کتابهای ممنوع الانتشار بوده است.

حق تکثیر: ت‍ه‍ران‌: فردوسی‏‫، ۱۳۶۱

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» کتابناکهای مرتبط:
امکان تسلیح هواپیمای PC-7 به موشک C- 701
شناخت جهان - جلد 1
اسرار کائنات

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 3 مگابایت
دریافت ها: 106229
تعداد صفحات: 202
آگهی
4.4 / 5
با 1417 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 125
۱۳۸۸/۰۵/۰۲

بوک یار
آسان نشر

پاسخنگارش دیدگاه
حاجیان1
Member
با سلام
من این کتاب رو دو بار خوندم اینکه انسان بخواهد فرضیه خودش را بر مبنای توهمات و تخیلات ثابت کند چیزی است که در این کتاب بیشتر از همه به چشم میخورد و نتیجه اش می شود کتاب الوهیم مرا صدا زد که طرف ادعای پیامبری از طرف فضایی ها کرده و حتی بقیه پیامبران رو هم از همون دست حساب کرده .
در کتاب الوهیم می بینیمیم با توجه به بعضی داستانهای تورات و انجیل و قران به وجود فضایی ها و ... اشاره شده مثلا معراج پیامبر اسلام را به سفر فضایی پیامبر با بشقاب پرنده یا داستان یونس را به حبس شدن در زیر دریایی و نسبت میدهد .
نقل قول  
نقل قول از bsroozbeh:
اینکه این کتاب محبوب ترین کتاب بخش "نجوم و کیهان شناسی" است، نشان دهنده استیلای شبهه علم بر علم است.


مردم مزخرفات رو بیش از علم و خرافات رو بیش از استدلال می پسندن
نقل قول  
bsroozbeh
Pro Member
اینکه این کتاب محبوب ترین کتاب بخش "نجوم و کیهان شناسی" است، نشان دهنده استیلای شبهه علم بر علم است.
نقل قول  
به احتمال بسیار زیاد بیشتر ما اخبار و داستانهایی از نقش احتمالی موجودات فرا زمینی در تمدنهای باستانی یا ساخت اهرام مصر شنیده ایم.یکی از مشهورترین منابع ترویج این سنخ از از شبه علم،دست نوشته های اریک فون دنیکن در کتابهای ارابه خدایان و خدایانی از فضاست.کنت فدر باستان شناس درباره یکی از اصلی ترین فرضیه های فون دنیکن می گوید: (( نخستین ادعای ضمنی به وجود نقاشی ها یا مجسمه های تاریخی از فضاییان نوشته های اولیه درباره دیدار آنها می پردازد.فون دنیکن می گوید؛صدها،هزارها یا ده ها هزار سال پیش بشقاب پرنده ها یا فضاپیماهایی با آتش و دود بر زمین فرود آمدند.داستان زیبایی است.اگر درست باشدبسیارعجاب انگیز و شگفت آور است.آیا از پشتیبانی دلایل علمی و استنتاجی و استقرایی ،مدرک یا اثباتی هم برخوردار است؟متاسفانه خیر!این فرضیه فون دنیکن از فرضیه های"اینک بلات"است.یک جور آزمون روانشناختی بر مبنای آزمون های رورشاک است که می گوید تصاویری که در "اینک بلات" دیده می شود کاملا بستگی به ذهن بیننده دارد و خود تصاویر الزاما چیز خاصی را نشان نمی دهند.آنها هر چیزی می شوند که شما از درونتان بیرون بکشید،به عبارت دیگر جوری دیده می شود که شما دلتان بخواهد.نوع ادعاهای فون دنیکن در تفسیر تصاویر یا نقاشی غارها همانند آزمون اینک بلات است.اگرچه تصاویر مورد بحث اساسا واقعی هستند،اما نباید فراموش کنیم که این تصاویر و نقش ها متعلق به فرهنگ دیگری هستند.بدون داشتن فهمی از زمینه های مذهبی،هنری یا تاریخی آن نقاشی ها یا تصاویر در چارچوب فرهتگی که آن را ساخته است ،نمی توان به تفسیر آن پرداخت.مثلا تصویری را که فون دنیکن به عنوان فضانوردی با آنتن رادیویی تشخیص داده ،می توان نقش یک شمن و کاهنی با سرپوشی از تک شاخ گوزن باشد.....شاید یک میل درونی ،یا رویای دیرینه انسان باشد که تصور کند در جهان هستی تنها نیست.تما رویاها و آرزوهای ما الزاما واقعی نیستند و می توانند از جنس تخیل باشند.برای مطالعه بیشتر در زمینه اندیشه های انتقادی،کتاب چگونه درباره چیزهای عجیب بیندیشیم اثر تئودورشیک و لوئیس ون می تواند سودمند باشد. ))
نقل قول  
نقل قول از محسن۸۰۸۰:
اریک فون دنیکن یه فرد لاییک آشغاله دروغ گوییه ی که خیلی کتاب هاش مزخرفند.مواظب باشید این کتاب به اعتقاداتتون ضربه نزنت.


بعضی کتاب ها رو نباید با دید علمی خوند. یه سری کتاب ها مثل ارابه خدایان رو باید مثل سرگرمی بهش نگاه کرد چون باعث افزایش قدرت تخیل میشه.
نقل قول  
اریک فون دنیکن یه فرد لاییک آشغاله دروغ گوییه ی که خیلی کتاب هاش مزخرفند.مواظب باشید این کتاب به اعتقاداتتون ضربه نزنت.
نقل قول  
mostafamg
Member
فون دانیکن در قالب اثبات حرفش از روی اثبات نشده ترین افکار مثل فرودگاه دیدن نقوش مرموز مزارع یکسری از اعتقاداتش رو در لفافه به خواننده ها تحمیل می کنه
من کتاب رو چند بار خوندم حرفش درسته اما حواسمون باید باشه که چیز دیگه ای هم داره به صورت پنهان توی این کتاب بیان میشه
استناداتش هم محکم نیست ...
توی سخنرانی هاش کاتولیک هارو احمق فرض می کنه ولی استنادی بر اساس کتاب مقدس اون ها داره !!!
ولی در کل کتاب دیدتون رو باز می کنه اما مراقب باشید که به اعتقادتون ضربه نخوره
نقل قول  
mohammad6864:
ﯾﻪ ﮐﺘﺎﺑﯽ ﺩﯾﮕﻪ ﻫﺴﺖ ﺗﻮ ﺍﯾﻦ ﻣﺎﯾﻪ ﻫﺎﺳﺖ ﻭﻟﯽ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ
ﺧﯿﻠﯽ ﭘﺮ ﻣﺤﺘﻮﺍﺗﺮﻩ ﺗﻮﺻﯿﻪ ﻣﯿﮑﻨﻢ ﺣﺘﻤﺎ ﺍﻭﻧﻢ ﺑﺨﻮﻧﯿﺪ
ﺍﺳﻤﺶ ﻫﺴﺖ ‏« ﺁﻧﭽﻪ ﺍﻧﺴﺎﻧﻬﺎﯼ ﮐﺮﺍﺕ ﺩﯾﮕﺮ ﺑﻪ ﻣﻦ
ﮔﻔﺘﻨﺪ

معتبر بودن محتوا هم خیلی مهمه
خیلیا ممکنه فکر کنند اهمیت این کتاب به باستان شناسی و تاریخ ختم میشه درصورتیکه به فلسفه و نگرش انسان به خلقت و حتی جایگاه مذاهب جعلی هم مربوط میشه
مفاهیم زیادی هستند که نمی دونید از کجا اومدند اگر مشتاقید بدونید این مفاهیم چطور زندگی بشر رو تحت تاثیر قراردادند و از کجا اومدند اول این کتاب رو بخونید
نقل قول  
amir5272
Member
سلام خواهشا یه نفر نسخه جدید این کتابو بزاره...ممنون میشم
نقل قول  
mohammad6864
Member
یه کتابی دیگه هست تو این مایه هاست ولی از این خیلی پر محتواتره توصیه میکنم حتما اونم بخونید اسمش هست « آنچه انسانهای کرات دیگر به من گفتند»
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You