آکادمی زبان صمیمی
دوره رایگان مشاوره کنکور و انگیزش تحصیلی

در غرب خبری نیست

کیفیت اسکن : خوب

تعداد صفحات : 192

اریش ماریا رمارک (به آلمانی: Erich Maria Remarque) نویسنده مشهور آلمانی است که عمده شهرتش به خاطر رمان ضد جنگ در جبهه غرب خبری نیست است.

این کتاب نه در باره‌ی جنگ، بلکه در باره‌ی پس از جنگ است و اینکه پس از تجربه‌ی مرگ، چگونه می‌توانیم زندگی کنیم؟““در غرب خبری نیست“ مشهورترین رمان ضدجنگ در سراسر جهان است. اریش ماریا رمارک، نویسنده و روزنامه‌نگار آلمانی،‌ پس از انتشار این رمان به یک باره معروف شد. اما این رمان بخاطر موضع سیاسی‌اش از همان آغاز بحث‌برانگیز بود.
اریش ماریا رمارک (۱۹۷۰-۱۸۹۸) در مصاحبه‌ای در باره‌ی رمان “در غرب خبری نیست“ گفته است: «به نظر من بدیهی می‌نمود که آدمها صلح‌طلب یا ضدجنگ باشند. همیشه فکر می‌کردم که همه‌ی انسانها مخالف جنگ‌اند، تا آنکه دریافتم کسانی هم هستند که موافق آن‌اند، بخصوص کسانی که خود مجبور نیستند در آن شرکت کنند.
امکان داشت که رمان “در غرب خبری نیست“ اصلا منتشر نشود. انتشاراتی بزرگ ساموئل فیشر علاقه‌ای به انتشار این اثر نشان نداد،‌ چون گمان می‌کرد که کسی به موضوع رمان علاقه نداشته باشد. اما این اشتباهی بود که انتشارات اولشتاین برلین از آن بهره برد. کتاب در ۳۱ ژانویه‌ی سال ۱۹۲۹ منتشر شد و بحثی داغ را برانگیخت. در فضای دوره‌ی پس از جنگ جهانی اول که بیش از هر چیز حماسه‌سازی طرفدار داشت، رمان “در غرب خبری نیست“ را خیانت به سربازان آلمانی دانستند.
اریش ماریا رمارک در رمان “در غرب خبری نیست“ به فجایع جنگ جهانی اول می‌پردازد. وی از نگاه پاول بویمر، سرباز جوان داوطلب آلمانی، مبارزه برای بقا در سنگرها و جبهه‌های جنگ را تشریح می‌کند، سنگرهایی که مدام به آنها با خمپاره و گاز سمی حمله می‌شد.
برای رمارک “در غرب خبری نیست“ اثری ادبی بود که خیانت به جوانان را بازتاب می‌داد، جوانانی که معلمان و دستگاه عظیم حکومتی آنان را تشویق به داوطلب شدن برای شرکت در جنگ کرده بودند، جوانانی که پس از جنگ از آنان به عنوان “نسل سوخته“ نام می‌بردند و خود نیز خود را بدین گونه می‌فهمیدند. رمارک در سال ۱۹۶۳ در مصاحبه‌ای در این باره گفت: «مسئله‌ی اصلی من، مسئله‌ای کاملا انسانی بود، اینکه جوانان ۱۸ ساله را، که در واقع باید در برابر زندگی قرار می‌گرفتند، به ناگهان در برابر مرگ قرار داده بودند و اینکه چه اتفاقی برای آنان می‌افتد. به این دلیل هم من کتاب “در غرب خبری نیست“ را نه کتابی در باره‌ی جنگ، بلکه کتابی در باره‌ی پس از جنگ می‌دانم، چون پرسش این کتاب این است که چه بر سر ما خواهد آمد؟ ما پس از این، پس از تجربه‌ی مرگ، چگونه می‌توانیم زندگی کنیم؟»

حق تکثیر:
ت‍ه‍ران‌:کتابخانه ابن سینا‏‫، ۱۳۰۹

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» کتابناکهای مرتبط:
در غرب خبری نیست
گذشتۀ یک مرد
آخرین ایستگاه

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 3 مگابایت
دریافت ها: 8711
تعداد صفحات: ?
4.3 / 5
با 76 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 15
۱۳۹۰/۰۲/۱۲


پاسخنگارش دیدگاه
pile_parvane
Member
دوستان کسی کتاب راه بازگشت ایشون رو نداره ؟
نقل قول  
رادیو تهران در برنامه کتاب شب خلاصه این کتاب را با صدای جاودانی خانم ژاله ژالاک پخش می کرد؛ و ما هم با آن زندگی می کردیم...
نقل قول  
holderline
Member
یک شاهکاربه معنای واقعی کلمه،دردهاو رنجهای یک سرباز در جبهه و اثرات ویرانگری که جنگ بر انسان می تواند به بار آورد ،ازنگاه یک سرباز !
در جبهه ای غربی خبری نیست یا آتش بس در جبهه غرب یکی از بهترینو تاثیر گذارترین کتابهایی که تا حالا خوندم .
خوندنشو به همه توصیه می کنم!
نقل قول  
roozbahaan
Member
ممنون من تونستم دانلود کنم
نقل قول  
با سلام
من تازه عضو این سایت شدم و برای دانلود این کتاب مشکل دارم.هیچ گزینه ای به نام دریافت در این پیج نیست.اگر میشه راهنمایی کنید.
ممنون
نقل قول  
orestes
Member
خیلی متاسفم.بعد از 6 دقیقه دانلود کتاب باز نمیشه و پیغام خطا میده
کسی میتونه کمکم کنه؟
قبلا هم چند مورد داشتم
نقل قول  
zhandark
Member
ممنون از جناب اسپارتاکوس!
نقل قول  
snape
Member
ممنون مرد، کتاب خیلی خوبیه، البته فکر کنم درستش "در جبهه غرب خبری نیست" باشه.
نقل قول  
snape
Member
هی مرد!
به قول کاتچینسکی، جنگ اونقدرا هم بد نبود اگه فقط میشد کمی بیشتر خوابید!
نقل قول  
soorenasepehr
Member
این یکی از بهترین کتابهاییه که به عمرم خوندم. هیچ کس مثل کسی که خودش یه سرباز باشه نمیتونه اینقدر زیبا و احساسی چهره وحشتناک و زشت جنگ رو توصیف کنه. بعضی جاهاش مثل قسمتی که قهرمان داستان برای مرخصی به خونه برمی گرده یا اونجاهایی که کشته شدن دوستاش، دشمناش، اسیرای روسی و ... رو شرح میده واقعا ادم رو داغون میکنه. فقط می تونم بگم فوق العاده است.

بگذار روزها بیایند و بروند، برای من چیز تازه ای نخواهند آورد...
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You