Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

رنه

رنه

نویسنده:
فرانسوا رنه دو شاتوبریان (معروف به شاتوبریان) (۱۷۶۸-۱۸۴۸ میلادی)نویسنده، شاعر و سیاست‌مدار فرانسوی در سن مالو دیده به جهان گشود. او را به عنوان بنیانگذار رمانتیسیسم در ادبیات فرانسه می‌شناسند.
شاتوبریان در برست تحصیلات نظامی خواند. به دنبال انقلاب کبیر فرانسه، وی که از طرفداران حکومت سابق بود از فرانسه خارج شد و به عنوان کاشف به شمال آمریکا رفت. در آن زمان آمریکا یک سرزمین ناشناخته بود و بسیاری از مردم اروپا برای کشف به آنجا می رفتند. شاتوبریان در بازگشت به فرانسه نتوانست ظلم و ستمهای انقلابیون را تاب آورد. لذا به بلژیک رفت و در آنجا در جنگی مجروح شد. سپس به انگلیس رفت و به عنوان مترجم فرانسوی و نیز معلم 7 سال در این کشور بسر برد. در این هنگام با کمک خواهرش بانو باکیوشی توانست نام خود را از تبعیدشدگان حذف کند و به فرانسه بازگردد. از سوی ناپلئون به سمت کاردار سفارت فرانسه در رم و سپس سفیر فرانسه در اسپانیا برگزیده شد. اما از آنجا که با ناپلئون مخالف بود مجبود به ترک امور سیاسی شد و سفرهایی به یونان، قسطنطنیه، فلسطین کرد. شاتوبریان که از طرفداران بوربون ها بود و همیشه آرزوی بازگشت خاندان سلطنتی را داشت، زمانی که این آرزو برآورده شد و حکومت به لوئی هجدهم رسید نتوانست با او نیز رابطه خوبی داشته باشد. در دوره حکومت لوئی فیلیپ شاتوبریان دوباره برای بازگرداندن حکومت به خاندان سلطنتی بوربون تلاش کرد. سرانجام در هشتاد سالگی درگذشت.

داستان حزن انگیزی است که در آن بیماری رمانتیک جلوه گر در وجود رنه احساس می شود. رنه خود شاتوبریان است . (همچنانکه شاکتاس قهرمان داستان آتالا نیز خودنویسنده آن داستان می باشد). رنه جوانی است که آرزوی نیل به سعادت را در دل میپرورد. با حرص و ولع سعادت را در هر امری که برای پر کردن خلا زندگی انسانی کافی است ، در جمعیت و انزوا، در عالم فکر و جهان طبیعت جستجو می کند. لیکن در همه جا جز خستگی و اضطراب چیزی نمی یابد، میل بیکرانی دارد که هرگز سیراب نمیشود

حق تکثیر: [تهران]: کانون معرفت، ۱۳۳۰

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» کتابناکهای مرتبط:
جام شکسته
دهمین مکاشفه: ادامۀ پیشگوئیهای آسمانی
An American Tragedy

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 2 مگابایت
دریافت ها: 4806
تعداد صفحات: 109
4.4 / 5
با 39 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 5
۱۳۸۹/۱۱/۲۱


پاسخنگارش دیدگاه
edrishoseini
Member
توصیفاتی که شاتو بریان در این کتاب آورده است، فوق العاده می باشد. حزن و اندوهی که در سراسر این کتاب جریان دارد، انسان را بسیار تحت تاثیر قرار می دهد.
نقل قول  
rain_rainy71
Pro Member


با تشکر از دوست گرامی miran2009 بابت آپلود این کتاب و توضیحاتش
با اینکه این کتاب را سالهای نوجوانی خوندم و خاطره ها دارم از خواندنش یکبار دیگر دوست دارم بخونمش.
فوق العاده هستش
نقل قول  
pishy
Member
کاش می شد انقدر عمر کرد که بشه تمام کتابهای خوب را خوند...ممنون
نقل قول  
attie
Member
این اثر از شاتو بریان فوق العاده قشنگه .پیشنهاد میکنم همه بخونن
نقل قول  
attie
Member
این اثر از شاتو بریان فوق العاده قشنگه .پیشنهاد میکنم همه بخونن
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You