Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

فکر دموکراسی اجتماعی در نهضت مشروطیت ایران

نویسنده:
این رساله شامل دو قسمت است: قسمت اول فصلی است از کتاب مفصل ایدئولوژی نهضت ملی مشروطیت ایران و قسمت دوم این رساله تحقیقی است از افکار محمد امین رسول زاده، متفکر حزب دموکرات ایران و نویسنده‌ی روزنامه‌ی ایران نو.

حق نشر: گستره‏‫، ‏‫۱۳۸۸

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» کتابناکهای مرتبط:
سپیده دم در ایران
ابوالفتح میرزا سالارالدوله
دیدار همرزم ستارخان

آگهی
نسخه ها
4.8 / 5
با 55 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 7
۱۳۸۹/۱۱/۱۷


پاسخنگارش دیدگاه
moreak09
Member
یکی از دوستان زنده یاد آدمیت را تیدیل به ملغمه ای عجیب و غریب از سوسیالیست و مارکسیست و کمونیست و غربگرا و اومانیست و بورژوا و خرده بورژوا و... و.... نموده و من ماندم که این آدمیت کیست یا چیست. تصور میکنم این دوست عزیز حتی یکی از کتابهای آدمیت را نخوانده باشد و بی خواندن آنها ارائه چنین تفسیری از یکی از بزرگترین تاریخ نگاران معاصر ناعادلانه است. بلی آدمیت اسلامگرا نیست و تاریخ را بیطرفانه و بی حب و بغض به نقد میکشد و شخصیتهای تاریخی را در برهه زمان خودشان به تصویر میکشد و به محک میگذارد. تنها کتاب "امیرکبیر و ایران" وی را در ردیف برجسته ترین تاریخ نگاران این ملک قرار میدهد و چنین اظهار نظرهایی نه از ارزش وی میکاهد و نه به ارزش منقدان وی اضافه میکند.
نقل قول  
alireza1600
Member
جهان خوردم و کارها راندم؛ عاقبت کار آدمی مرگ است...
... سر خاک آدمیت به شهادت بایستیم...
نقل قول  
kodamreza
Member
روزگار بر سر ما این آورد که آدمیت از روزگارمان رفت. اگر آدمیت را بسیار بخوانیم می دانیم که قسمت مهمی از تاریخ ایران را تا آنجا که توانست با ذهنی دقیق، از در افتادن به کام روایتهای زبون و روایان نادون نجات داد. اگر نه این کار را کرده بود، امروز بازار جارچیان و قاچاقچیان فرهنگ داغ تر از آنچه هست مشتری داشت. بی صفتی است نسبتی که یکی از ناکاربران به اندیشه های فریدون آدمیت داد را بخوانیم و لب فرو بندیم.
نقل قول  
mehdijosef
Member
آخه اصلا تو خودت ببین جمله بندی فارسی بلدی که از آدمیت و مرتبه‏ی قلمش ایراد میگیری؟
چنان شگرف بوَد پارسی ندانی تو
که می‏سزد که چنین بر سرت خروش کنم
شکسته بسته ی خود را به ما مکن عرضه
ز من مخواه به کلپتره هات گوش کنم
نقل قول  
hojjatdanesh
Member
شاید قابل دانستن باشد که فریدون ادمیت از جمله کسانی است که در نوشتارها و گفتارها و عملکردش ملغمه ای است از شخصیتی شیفته غرب و آرا و افکار اومانیستی از یک سو-
و دارای گرایش های ذهنی و البته فقط و فقط ذهنی سوسیالیستی و در پاره ای موارد مارکسیستی از سوی دیگر.
البته سبک و سیاق زندگی این شخص به هیچ وجه نه سوسیالیستی بود و نه مارکسیستی و کمونیستی.
به اذعان دوستان و نزدیکان فکری اش- او را باید یک خرده بورژوا یا حداکثر یک برژوا دانست که در معرض ارای مختلف قرار گرفته بود و از یک ایرانی مسلمان به یک انیرانی لامذهب _آته ئیست_ تبدیل شده بود.
به هر تقدیر- معرفی این گونه انسانهای استحاله شده و افکار و منویات شان بدون تردید برای نسل جوان می تواند آموزنده باشد مشروط بر این که با مبانی ملی و نیز مذهبی شان آشنا باشند.

نقل قول  
hojjatdanesh
Member
شاید این گونه مطلق سخن گفتن از فریدون ادمیت مناسب نباشد.
اشکال ها و ایراداتی که بر وی و دیدگاه و روش نقدش وارد شده نیز درخور تامل جدی است.
نقل قول  
moreak09
Member
برای کسانی که به سیر تحولات اجتماعی بویژه در دوران مشروطیت علاقه دارند نام فریدون آدمیت شناخته شده است و هر اثری از او واجد ارزشهای ویژه خود است.
این کتاب در حقیقت تحقیقی است از یک رویداد و از یک شخص که آدمیت به بررسی افکار وی میپردازد. خواندن این کتاب را به علاقمندان به بررسیهای جدی تاریخی توصیه میکنم و از دوست عزیزی که امکان خواندن آنرا فراهم نموده کمال تشکر را دارم.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You