Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

خلاصه کتاب دخترم فرح

خلاصه کتاب دخترم فرح

نویسنده:
.
کتاب "دخترم فرح" خاطرات "فریده دیبا"‌ست که به شرح زندگی پرماجرای "فرح پهلوی" می‌پردازد. کتاب به شرح سرگذشت دخترک یتیمی به نام "فرح دیبا" می‌نشیند که در کودکی پدر خویش را از دست می‌دهد و مادر، از سر ناچاری و برای تأمین معاش همراه او راهی تبریز می‌شود تا در سایه مادربزرگ اندکی راحت‌تر به زندگی برسند. مرگ مادربزرگ، پای مادر را به تهران باز می‌کند. همان شهری که دایی دخترک، کسب و کار آبرومندی ترتیب داده است. مادر در تهران نیز چون تبریز بساط خیاطی را به راه می‌اندازد تا لقمه‌نانی برای خود و کودکش به چنگ آورد. چرخ روزگار می‌گردد و فرح دیبا به همراه رضا قطبی (پسر دایی فرح) برای ادامه تحصیل راهی فرانسه می‌شوند. فرح در فرانسه در رشته‌ی مهندسی معماری به آموختن مشغول می‌شود و همزمان در برخی فعالیت‌های دانشجویی علیه حکومت شاهنشاهی شرکت می‌کند. گزارش فعالیت‌های او به ساواک می‌رسد اما دست تقدیر، همین اقدامات را زمینه‌ساز برآمدن او در ایران عصر پهلوی می‌سازد و او به "ملکه‌ی ایران" تبدیل می‌شود.

حق تکثیر :
ت‍ه‍ران‌: انتشارات ب‍ه‌آف‍ری‍ن‌‏‫، چاپ چهاردهم ۱۳۸۱.‬

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» کتابناکهای مرتبط:
دانشمندان بزرگ
شادمانه کردنِ تنهایی
سفرنامه ی از گناباد به ژنو

آگهی
نسخه ها
3.9 / 5
با 131 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 64
۱۳۸۹/۰۸/۲۰


پاسخنگارش دیدگاه
mohammadgh68
Member
با سلام. نظرات رو که خوندم ذکر چند نکته رو مفید دیدم.
این که واقعا این کتاب نوشته ی خانم فریده دیبا است یا نه را فقط اهل فن با بررسی اسناد میتونن بیرون بکشن ولی بنده که یک دانشجوی ساده ام و به صورت گهگاهی سری در کتاب های تاریخی میکشم می تونم سطحی بودن چند دلیلی که برای جعلی بودن کتاب(در نظرات کاربران) گفته شده رو بیان کنم.
ایشان به هیچ وجه در این کتاب از بدی دختر خود نگفته است، بالعکس خود و دخترش را عاری از هرگونه فساد و تقصیر( البته به زعم خود) نشان داده است! چیزی که در تمام کتاب به وضوح مشخص است.
صرف تکذیب خانم فرح دیبا این کتاب را که از اعتبار نمی اندازد! اگر ایشان این کتاب را تایید کند، جای بسی تعجب است! پر واضح است که خانم فرح دیبا هنوز چشم به این دارد که یک روزی جمهوری اسلامی سرنگون و پسر دلبند ایشان میراث پدری اش را بازپس گرفته و دوباره بر تخت شاهنشاهی بنشیند! در اینصورت ایشان باید این کتاب را که فساد بی حد و حصر دربار و رجال پهلوی و سیستم پادشاهی را افشا می کند، را تکذیب کند! حتی اگر ایشان قید بازپس گرفتن سلطنت را زده باشد، باز هم برای حفظ آبروی یک عمر خود و فرزندان و خاندانش در برابر دنیا باز این کتاب را تکذیب میکند!
در نظرات آمده که شاه چطور می تواند به یک دختر 14 ساله تجاوز کند یا اینکه خانم فرح دیبا شاه را شخصی محجوب و قوی در برابر عشوه های زنان عنوان کرده است. خب خوشبختانه دخترم فرح تنها کتاب خاطرات در دسترس از درون دربار پهلوی نیست! شما اگر کتاب های دیگر خاطرات رجال و خاندان پهلوی را بخوانید به سادگی می فهمید که اینها به هیچ وجه بعید نیست! همه ی این کتاب ها که جعلی و دروغ نیست! فساد جنسی شاه چیزی نبوده که بتوان آن را پنهان کرد، نیازی هم به عشوه و ناز زنان نبوده، خدمتکار کالج وی هم می توانست هدف هوسبازی او باشد(خاطرات فردوست)! اگر خاطرات علم را بخوانید می گوید که چطور برای هوسرانی خود و اعلیحضرت زن به دربار می آورده! همه ی کتاب ها را که نمی توان جعلی خواند! و جالب اینکه خود وی در کتابش خود را فردی مذهبی و نظر کرده ی امامان می داند که همین نشان از وقاحت تمام وی دارد!
قاچاق عتیقه توسط پهلوی ها دروغ بوده چون الآن در موزه های خارج از کشور دیده نمی شود؟!! اول اینکه این همه عتیقه جات و آثار مسروقه در موزه های کشورهای خارجی حتما همه مربوط به دزدی های قبل از پهلوی بوده؟! ثانیا مگر مقصد قاچاق عتیقه جات، قرار بوده موزه های خارجی باشد؟!
و در مورد بعضی از تناقض هایی که در کتاب دیده می شود و خود من هم پی بردم، باید گفت این تناقض گویی های ضمن کتاب، اتفاقا بیشتر دال بر نوشته شدن توسط زنی است که خود و دخترش از سوی خاندان پهلوی متهم به فساد و مقصر بودن در سقوط سلطنت شده است و درصدد است خود و دخترش را مبرا و تقصیر را بر گردن دیگر بازیگران بیندازد، تا ناشر و مولفی که حساب شده میخواهد تاریخ را تحریف و همه ی مورخان و مردم را به اشتباه بیندازد!
نقل قول  
شهبانو فرح پهلوی اعلام کردند که این کتاب دروغه و مادر ایشان با هیچ رسانه و خبرنگاری مصاحبه نکرده اند.
نقل قول  
اونقدر خلاصه است که در واقع هیچی نیست
نقل قول  
raha_vafadar
Member
واقعاً کی باورش میشه این کتاب رو فریده قطبی نوشته باشه؟کدوم مادر د رمورد زندگی دخترش اینقدر بد می نویسه؟
فقط داره فساد رژیم رو نشون میده. قبول دارم فساد بود ولی کارهای بزرگی هم انجام شد که حتی الان هم داریم از ثمراتش بهره مند می شیم. خود خانم قطبی هم کم ریخت و پاش و عیش و نوش نکرد.
نقل قول  
من این کتابو چند سال پیش خوندم(زمانی که کوچک تر بودم)ولی تابستئن گذشته برای دومین بار خوندم کتاب نسبتا خوبی هست
خوب ولی ویژگی کتابهای پهلوی هارو داره دیگه یعنی رسوا کردن دوستان پیشین
نقل قول  
shahabst1
Member
به نظر من در مورد کتاب های خاطرات و تاریخی باید چند تا از اونها مربوط به یک دوره را خوند تا به درست یا غلط بودن حوادث پی برد.
خاطرات خلخالی، فردوست و سقوط یک پادشاهی رو پیشنهاد میکنم که تو کتابناک هم هست
نقل قول  
arash378
Member
نقل قول از ارنولد لاهیج:
به عقیده من:

حقیقت(در سیاست) همانند معما ایست که فقط زمانی رونمایی خواهد شد که دیگر بر همگان آشکار وآسان شده
نا گفته نماند گاه حقیقت برای آشکار شدن به صدها سال زمان احتیاج دارد.................
نقل قول  
ناناتا
Member
جعلی بودن کتاب خیلی حرفههههههههههههههههههههههههههههه
چیزی نیست که بشه به این راحتی ازش گذشت
اینجوری باید به خیلی کتاب های دیگه شک کرد
نقل قول  
arash378
Member
به عقیده من:

حقیقت(در سیاست) همانند معما ایست که فقط زمانی رونمایی خواهد شد که دیگر بر همگان آشکار وآسان شده
نقل قول  
ناناتا
Member
هرچی فکرش کردم و از خیلیا پرسیدم امکان نداره که این کتاب جعلی باشه
حتی فرح هم تو شبکه من وتو خیلی از واقعیت ها رو گفته
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You