Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

انسان، حق، قضاوت و حقوق انسان در قرﺁن

انسان، حق، قضاوت و حقوق انسان در قرﺁنحقوق مادی و معنوی ذاتی انسانند. ادعای غرب که گویا حقوق انسان از « دست آورد » های غرب هستند، خود انکا ذاتی بودن این حوق بود. بعد از ١١ سپتامبر، واقعیت دیگری را آشکار کردند: قدرت نه با یک حق که با تمامی حقوق انسان تضاد دارد.بخاطر این تضاد است که قدرت مداردی نمی تواند حقوق را دادنی و ستاندین نشمارد.

چه کسى گمان مى‏برد حقوق بشر از سوى کسانى انکار و نقض گردند که قرن‏ها کارشان بعنوان استاد و شاگرد فقه، بحث از این حقوق بوده است؟ این پرسش کار پاسخ به پرسش دیگر را آسان مى‏گرداند و آن اینکه چرا حالا؟ چرا زودتر نکردیم ؟چون هیچگاه گمان نمى‏بردیم که تنى چند بنام فقه و بعنوان فقیه، نه تنها ستمهاى بى مانند مرتکب بشوند، بلکه منکر هر گونه حقى براى انسان بگردند و خود را منشاء اعطاء و سلب حق بشمارند.

چاپ دوم کتاب در زمانى انتشار یافت که کتاب، به پنج زبان دیگر، عربى، انگلیسى، آلمانى، ایتالیایى (خلاصه) و فرانسه منتشر شده بود. این امر گواهى بر نیاز اساسى به کتابهایى از این نوع است.
در این کتاب، ارتداد و « آیه‏هاى شیطانى » را نیز موضوع بحث قرار گرفته است. با تحقیق در قرآن، سه ماده دیگر یافته و بر سى و هفت ماده حقوق بشر افزوده‏ شده است.

به خوانندگان یادآور مى‏شوم که در کلام خدا، تناقض راه ندارد. بنابراین اگر تحصیل اصول راهنما و تشخیص امور واقع مشکل باشد، تحقیق در بود یانبود تناقض معنایى که به یک آیه نسبت مى‏دهند، با معانى آیه‏هاى دیگر، بطور قطع مشکل نیست. به یمن این ضابطه، آیه‏هاى قرآنى از معنى و تفسیر کردنها که بر مدار زور بعمل مى‏آیند، خلاص مى‏شوند. این کتاب هم دلیل بر اینکه در کلام خدا تناقض نیست و هم دلیل بر این که اگر نخواهند به ﺁیه های قرآن معانى را بدهند که ندارند، به معنى کردنهاى ضد و نقیض و تفسیرهاى من در آوردى نیاز نمی افتد .
امیدوارم هنوز و باز نایافته‏ها یافته گردند و بر این »یافته« افزوده شوند.
ابوالحسن بنى صدر

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» کتابناکهای مرتبط:
متن قانون بودجه سال 1393 کل کشور
حقوق بین الملل دریاها
زنان در چالش با سنت گریزی

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 988 کیلوبایت
دریافت ها: 2709
تعداد صفحات: 144
4 / 5
با 43 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 1
۱۳۸۹/۰۶/۰۴


پاسخنگارش دیدگاه
سلام چطور میتونم دانلد کنم این کتاب رو
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You