Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

ثروت ملل

نویسنده:
.
372 صفحه

آیا میخواهید از اقتصاد لذت ببرید؟
آیا میخواهید بهترین کتاب اقتصادی را مطالعه کنید؟
آیا میدانید چرا به ادام اسمیت لقب پدر علم اقتصاد را داده اند؟
به راستی ثروت ملت ها در چیست؟
اقتصاد سرمایه داری یا کارل مارکس؟؟
به نظر شما چرا نظام اقتصادی مارکسی کارگر نبود؟

ادام اسمیت نامی اشنا با کتابی اشنا.طبق نظر سنجی فایننشال تایمز کتاب ثروت ملل بعد از 2 قرن همچنان بهترین کتاب اقتصادی شناخته میشود.

حق تکثیر: تهران: پیام‏‫‏‏، ۱۳۵۷

● برای آگاهی یافتن از چگونگی مطالعه این کتاب، ویکی کتابناک را ببینید.

» کتابناکهای مرتبط:
آشنایی مدیران با قانون و مقررات تعاون
خلاصه کتب مدیریت منابع انسانی
ماتریس در اکسل 2013

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 10 مگابایت
دریافت ها: 60259
تعداد صفحات: ?
4.4 / 5
با 174 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 25
۱۳۸۹/۰۵/۲۲


پاسخنگارش دیدگاه
amirghorbani
Publisher
کتاب حاضر 3 جلد از 5 جلد کتاب اصلی را در بر می گیرد ، در واقع فقط 3 جلد از کتاب 5 جلدی آدام اسمیت به فارسی ترجمه شده است
جلد چهارم ( of systems of political economy ) می باشد ، در واقع جلد چهارم را اقتصاد سیاسی با 9 بخش و
جلد پنجم ( of the revenue of the sovereign or commonwealth ) می باشد ، در واقع جلد پنجم را درآمد حاصل از حاکمیت با 3 بخش
تشکیل می دهد . کتاب زبان اصلی ( انگلیسی ) را می توانید از لینک زیر دانلود نمایید ؛ ( 5 جلد در یک مجلد ) :
http://www.ibiblio.org/ml/libri/s/SmithA_WealthNations_p.pdf
نقل قول  
moeinclassic
Member
سلام
کسی میدونه آیا به صورت کامل این کتاب ترجمه شده؟
این چیزی که اینجا هست فقط کتاب 1 2 3 هست در صورتی که نسخه اصلی 4 و 5 هم داره.
نقل قول  
matintajer
Member
فعلا نخوندمش. بزارید بخونمش ولی خیلی ازش تعرف شنیدم. ببینم راست کفتن یا نه
نقل قول  
hanieh
مدير ارشد
نسخه ی کامل جایگزین شد.
با تشکر از جناب hamid math
نقل قول  
manhmhastam
Member
دوستان عزیز احتمالا این کتاب ناقصه. کتاب ثرت ملل به زبان اصلی 561 صفحه است که با فونت ریز تایپ شده ولی کتاب اینجا با فونت معمولی حدود 273 صفحه شده. توی گوگل بزندید the wealth of nations و کتاب اصلی را دانلود کنید ببینید.
نقل قول  
یک مطلب هم درباره ی این کتاب اینکه بخش های زیادی از کتاب حاضر اسکن نشده.یعنی از صفحه ی 121 یکدفعه پرید به صفحه ی 221.
نقل قول  
alizanjanii
Member
نقل قول از shamlo:
آنچه در نگاه نخست شگفت آور می نماید این است که کارل مارکس خود را وام دار ثروت ملل می داند؛یاد جمله ای از ویل دورانت افتادم که میگفت (نقل به مضمون)"بزرگترین مدافعان یک عقیده بزرگترین دشمنان آن هم هستند زیرا موشکافی آنها باعث میشود تا نکات مبهم و ایرادات آن ایده خود را بیشتر بشناساند".بله همانطور که مارکس وامدار اسمیت بود، جهان سرمایه داری نیز وامدار مارکس بود.در واقع این نقدهای مارکس بود که کاپیتالیسم کلاسیک را دگرگون کرده و آن را از حالت خشن آن خارج کرد.ایده های کاپیتالیستی و لیبرالیستی کینز و رالز و سن همه پسا مارکسی و به گونه ای وامدار مارکس است.شاید بتوان گفت مارکس برای سرمایه داری نقش "محلل" را بازی کرده و میکند.
وقتی اسم "آمارتیا سن" میاد یاد حرف یکی از روسای جمهور سابق خودمون می افتم که وقتی درباره کارنامه دولتش حرف میزده در تریبون نماز جمعه به اشتباه این اسم رو آمار "تیاسن" خونده بود بنده خدا فکر میکرده یک شاخصه مربوط به علم آمار
نقل قول  
thesaurus
Member
«این شهوت سیری‌ناپذیر سودجویی و این اشتیاق مداوم به صرافی، خصلتی است مشترک بین سرمایه‌دار و کسی که نقدینه‌اش را زیر لحاف پنهان داشته‌است، ضمن این‌که، ذخیره کننده، سرمایه‌دار ابله‌است و سرمایه‌دار، ذخیره‌کننده عاقل.»

کارل مارکس
نقل قول  
shamlo
Member
نبوغی که کلاسیک ها در هر زمینه ای داشتند، به نظر تکرارناشدنی می آید...آنچه در نگاه نخست شگفت آور می نماید این است که کارل مارکس خود را وام دار ثروت ملل می داند؛ اما این نیز دلایل روشن دارد. تفسیر ماده باورانۀ مارکس از تاریخ، نظریۀ مراحل جامعه است، که هر یک از این مراحل بر حسب نوع دارایی ساختار اجتماعی متمایزی دارد و به یک نظام تولیدِ متمایز وابسته است. جوهر چنین نظریه ای شالودۀ کتاب ثروت ملل است که در عین آن که رساله ای اقتصادی است گفتاری جامعه شناختی نیز به شمار می آید. اسمیت از چهار مرحله سخن می گوید که نخستین آن عصر شکار و پس از آن عصر شبانی و سپس عصر کشاورزی و سرانجام عصر تجارت است. تحلیل فعالیت اقتصادی که موضوع اصلی این کتاب است به چهارمین مرحلۀ این فرایند مربوط می شود. چشم انداز تاریخی در این کتاب برای آن است که سیر تحول قانون و حکومت را تبیین کند، که از این دیدگاه، در عصر شبانی، یعنی آنگاه که مفهوم دارایی (مالکیت) پدید می آید، ضروری می شود. شکارچیان آنچه را به کف می آورند در دم مصرف می کنند، شبانان گله ها را هم برای مصرف آینده و هم برای مصرف اکنون، اهلی می کنند. دارایی باید در امان باشد، و این، در نظر اسمیت، نخستین هدف حکومت است. « حکومت مدنی از آنجا که به منظور ایمن داشتن دارایی، تشکیل می شوذ، در واقع برای دفاع از توانگران در برابر مستمندان، یا برای دفاع از دارا در برابر ندار شکل می گیرد» ادم اسمیت یگانه نویسنده ای نیست که مارکس سال ها بعد با مراحل تاریخ جامعۀ انسانی در آثار او آشنا شد، لیک هیچ نویسنده ای در توصیف این مراحل همچون اسمیت به ریشه ها نپرداخته است.( ص 8)
نامۀ دیوید هیوم به آدام اسمیت:
« دست مریزاد! عجب کاری! از کارتان بسیار خوشم آمد، و خواندن آن مرا از نگرانی عظیمی درآورد. این کاری بود که همه انتظار زیادی از آن داشتند، هم خودتان، هم دوستانتان و هم مردم، چندان که من سخت نگران آن بودم، اما حالا دیگر خیالم راحت شده. چیزی که هست خواندن این کتاب دقت بسیار می طلبد و مردم چندان اهل دقت نیستند، بنابراین هنوز شک دارم که تا مدتی بتواند باب طبع همگان شود. اما کتابی است برخوردار از عمق، استحکام و باریک بینی، و آنچنان با داده های جذاب و غریب تصویر شده که دست کم باید توجه همگان را جلب کند.» (ص 33)
اَدَم اسمیت- د.د.رافائل. طرح نو


نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You